AKTUALNOŚCI
7listopad

Wygrywamy z KS Budowlanymi Commercecon Łódź 42:5

W prawdziwie jesiennej pogodzie zakończyliśmy tegoroczne rozgrywki Ekstraligi rugby.

W pierwszej połowie spotkania trzykrotnie przełamujemy obronę Budowlanych i zdobywamy punkty z przyłożeń, podczas gdy goście odpowiadają tylko jednym przyłożeniem. Do przerwy prowadzimy 21:5, a padający deszcz stanowi dodatkowe utrudnienie w przebiegu spotkania i prowadzeniu gry.

W drugiej połowie spotkania zdobywamy kolejne przyłożenia, a Budowlani nie notują już żadnych zdobyczy punktowych. Deszcz nie przestaje padać do końca meczu, co z pewnością było na korzyść dla ambitnie grających zawodników z Łodzi. Ostatecznie wygrywamy za pięć punktów do tabeli Ekstraligi rugby i kończymy obecną odsłonę rozgrywek na trzecim miejscu. Przerwa w rozgrywkach będzie trwała do marca 2024 roku. Z kolei w lutym i marcu następnego roku obejrzymy mecze w wykonaniu reprezentacji Polski w rugby.

Było to również setny mecz w barwach Orkana zagrany przez Michała Gadomskiego. Gratulujemy Michałowi osiągnięcia i czekamy na kolejną setkę.

Dziękujemy wszystkim kibicom za liczne przybycie na stadion i wsparcie naszej drużyny również podczas całej rundy jesiennej.

Specjalne podziękowania dla Pana Marcina Trybusa – Aparthotel Termy Uniejów, za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodników meczu.

RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Commercecon Łódź 42:5 (21:5)

Punkty Orkan: Peter Steenkamp 22 (2P, 6pd), Jonathan O’Neill 10 (2P), Krystian Olejek 5 (P), Kacper Wróbel 5 (P).

Skład Orkan:

Delgado Adrian (72. Delgado Adrian), Pisarek Damian (62. Lewandowski Adam), Gadomski Michał, Olejek Krystian, Siraha Simbarashe (79. Pawłowski Mateusz), Majcher Cyprian (47. Mechecki Krystian), Polakowski Oktawian (43. Szwarc Adam), Meyer Andre, Pętlak Adrian (78. Plichta Dawid), Steenkamp Pieter Willem, Rogowski Damian, O’Neill Jonathan, Szwarc Michał, Chain Łukasz, Wróbel Kacper

Rezerwowi:

Lewandowski Adam, Polakowski Michał, Mechecki Krystian, Szwarc Adam, Plichta Dawid, Chain Eryk, Chain Patryk, Pawłowski Mateusz

Trenerzy: Maciej Brażuk, Tomasz Malesa

Sponsorzy strategiczni RC Orkan: Miasto Sochaczew i ORLEN S.A.

Sponsorzy generalni: KGHM Polska Miedź, Gardenia SportFundacja PGNiG S.A.

Sponsorzy główni: HBRS, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew, Fast Service, Murapol, G-Shock,
Zibi-Casio, InterFreshPoltrans Sochaczew, VFM Real Estate

Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, SochBud, Cukiernia Lukrecja, Grupa Aljeka,
Kawecki TransportŻywiec Zdrój, Uniserv S.A.

Główny partner medialny RC Orkan: Radio Sochaczew i TuSochaczew.pl

RC Orkan Sochaczew w Ekstralidze rugby – mecze domowe w rundzie jesiennej 2023 – “Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego”