AKTUALNOŚCI
31sierpień

Orkan podejmuje mistrza Polski

Na takie mecze czeka się cały sezon. W niedzielę 5 września rugbiści Orkana podejmą mistrzów Polski – sopockie Ogniwo. Ostatnie starcie między tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem sochaczewian 34:17.

To był jeden z najlepszych meczów Orkana w 50-letniej historii klubu. 12 czerwca na sochaczewskiej Maracanie nasi rycerze nie dali żadnych szans mistrzom Polski. Prowadzili przez całe spotkanie, prezentując niezwykle atrakcyjny dla oka, szybki, ofensywny styl gry. Sopocianie nie byli w stanie zatrzymać nacierających non stop gospodarzy.

– Nie mam słów, by wyrazić jak pięknie gra sochaczewska drużyna . To jest nokaut mistrza Polski – komentował wówczas to spotkanie legendarny polski trener, były szkoleniowiec m.in. AZS AWF, Skry, Pogoni, Orkana i reprezentacji Polski Andrzej Kopyt.

Co ciekawe – mistrzowie Polski po zakończeniu sezonu przyznali, że… porażka z Orkanem pomogła obronić im tytuł, działając jak zimny prysznic.

Jak będzie tym razem?

– Faworytem na pewno wciąż są sopocianie, to oni mają większe doświadczenie, ale my znów chcemy sprawić niespodziankę – mówi trener Orkana Maciej Brażuk. – Po naszym meczu Ogniwo zdobyło mistrzostwo, my wywalczyliśmy brązowy medal. Od czerwca obie ekipy nie poniosły porażki. Obie przystąpią do meczu z chęcią podtrzymania dobrej passy. Ogniwo utrzymało mistrzowski skład, my utrzymaliśmy skład, który wywalczył brąz, jeszcze go wzmacniając. Wiele osób widzi w nas głównych rywali dla sopockiej ekipy, ale my tak nie myślimy. Wciąż mamy bardzo młody skład. Naszym celem jest walka o dobry wynik w każdym meczu, ciągły rozwój i coraz lepsza gra. Jeśli to się uda, będziemy groźni dla najlepszych. Wierzę, że to będzie świetny mecz, stojący na naprawdę wysokim poziomie. Zapraszam kibiców. Sochaczewska Maracana to najlepsze miejsca dla rugby w Polsce. Nigdzie indziej nie ma takiej atmosfery i wsparcia – kończy sochaczewski szkoleniowiec.

Mecz Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot w niedzielę o godz. 13.50. Bilety 20 i 10 zł są już dostępne w serwisie ekobilet.pl. Wejściówki będą też do kupienia w kasie stadionu na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Transmisja spotkania na TVP SPORT – odnośnik RC Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot.

Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew. 
Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: Fast Service, Żywiec Zdrój, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, BVG, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister, ZUET.
Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl