AKTUALNOŚCI
14marzec

Wygrana na wyjeździe w Lublinie

Nasza drużyna pewnie pokonała lidera Ekstraligi rugby Edach Budowlani Lublin 45:7.

Pierwsze punkty dla sochaczewian “położył” Krystian Mechecki. Drużyna gospodarzy nie miała za wiele do powiedzenia, a cały przebieg meczu odzwierciedlał wynik do przerwy i 33-punktowy dorobek zawodników Macieja Brażuka. Rugbiści z Lublina tylko raz zagrozili Orkanowi w okolicy 26 minuty, ale sędzia przyłożenia nie uznał, bo dopatrzył się nieprzepisowego zagrania.

W drugiej części meczu tempo spadło, choć na początku Budowlani przycisnęli i zdobyli upragnione punkty. Przewaga Orkana była znaczna, drużyna też nie popełniała znaczących błędów w obronie. W ostatnich minutach spotkania Orkan dołożył jeszcze 2 przyłożenia.

Zwycięstwo za 5 punktów z pewnością cieszy. Pokonanie lidera na jego własny boisku to już podwójny powód do radości. Na uznanie zasługuje także decyzja Komisji Gier i Dyscypliny, która także odparła atak Budowlanych i postawiła na sport, czyli boiskowe, a nie gabinetowe rozstrzyganie sporów. Orkan wypracował sobie mocną pozycję, a dokładnie drugie miejsce w trwającym sezonie Ekstraligi. Zwycięstwo w Lublinie strąciło Budowlanych na 3 miejsce. Liderem z jednopunktową przewagą jest Ogniwo Sopot.

Kolejny mecz Ekstraligi za 3 tygodnie, a dokładnie 3 kwietnia. Do Sochaczewa przyjedzie Arka Gdynia.

Edach Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 7:45 (0:33)

Punkty: P.W. Steenkamp 10, Danco Burger 10, Marcin Krześniak 10, Krystian Mechecki 5, Kacper Wróbel 5, Radosław Rakowski 5

Skład: Antoni Gołębiowski (Rehann Baumann), Michał Gadomski (Oktwian Polakowski), Adam Lewandowski (Michał Polakowski), Andre Meyer, Mateusz Pawłowski (Kamil Dudkowski), Krystian Mechecki (Jakub Budnik), Adam Szwarc (Tomasz Markiewicz), Edwin Jansen, Dawid Plichta (Adrian Pętlak), Pieter Steenkamp, Radosław Rakowski, Danco Burger, Artur Fursenko, Kacper Wróbel (Wojciech Budnik), Marcin Krześniak