AKTUALNOŚCI
10czerwiec

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Ogniwem. Czy Orkan sprawi sensację?

To może być jeden z najważniejszych meczów w 50-letniej historii rugby w Sochaczewie. W niedzielę 13 czerwca o godz. 11.50 Orkan podejmie mistrza Polski – sopockie Ogniwo. Wygrana bardzo zbliży nasz zespół do wymarzonego czwartego miejsca, gwarantującego udział w tzw. małym finale.

O czwarte miejsce w Ekstralidze rugby Orkan rywalizuje z Pogonią Siedlce oraz Lechią Gdańsk. Po zakończeniu sezonu zasadniczego drużyna, która zajmie tę lokatę, zmierzy się w meczu o brązowy medal z pewną już gry w „małym finale” Skrą Warszawa.

– Walka o brązowy medal to byłoby piękne podkreślenie 50-lecia rugby w Sochaczewie. Zadanie jest arcytrudne do wykonania, ale nie niemożliwe. Ogniwo to mistrz Polski. Przez te 50 lat udało nam się wygrać z nimi tylko osiem razy, przy 40 porażkach i ledwie jednym remisie (5:5 w 2011 roku), co pokazuje skalę trudności, jaka stoi przed zespołem, ale czuję, że to może być ten dzień. Drużyna szanuje rywala, ale się go nie boi. Wiem, że wszyscy wyjdą na boisko w jednym celu – wygrać – mówi wieloletni kapitan Orkana, dziś członek zarządu Zbigniew Dąbrowski.

Na dziś Orkan zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma 41 punktów. Pogoń Awenta jest czwarta i ma o jedno „oczko” więcej. Lechia jest szósta z 36 punktami. W sobotę Pogoń jedzie do Gdańska. Jeśli wygra za pięć punktów, Orkan musi zdobyć z Ogniwem przynajmniej jeden, by zachować szanse awansu. W ostatniej kolejce nasza drużyna zmierzy się w Siedlcach z Pogonią. Lechia z kolei pojedzie do Krakowa.

– Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa, bo nawet siódma w tabeli ekipa Edach Budowlanych Lublin ma matematyczne szanse awansu do czwórki. Dwie ostatnie kolejki będą niezwykle ciekawe. Fakt, że jesteśmy w grupie realnie walczącej o strefę medalową już jest naszym sukcesem, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego nie biomy się marzyć i mówić, że w niedzielę zespół wyjdzie grać o zwycięstwo z mistrzem Polski. Jestem w 100% przekonany, że tę ekipą stać na pokonanie sopockiego Ogniwa. Zapraszam na mecz i proszę o wsparcie. Kibice to zawsze nasz 16 zawodnik. Zapraszam na stadion – apeluje trener RC Orkan Maciej Brażuk.

– Tym razem możemy wpuścić 50% pojemności stadionu, a więc 440 osób. Bilety sprzedajemy przez Internet, ale będzie można nabyć też wejściówki-cegiełki przed samym spotkaniem. Kasa będzie czynna od godz. 11. Mecz zaczyna się o godz. 11.50. Zapraszamy na stadion. Będzie walka, emocje, rodzinna atmosfera i super doping. Dla kibiców szykujemy też strefę grillową – zachęca prezes sochaczewskich weteranów Robert Dłutek.

Bilety na mecz z Ogniwem są od wtorku w sprzedaży internetowej w serwisie www.ekobilet.pl link do kierujący do zakupu  (bilety w cenie 20 i 10 zł.)

Mecz Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot w niedzielę 13 czerwca o godz. 11.50. Ci, którzy nie będą mogli przyjść na stadion, będą mogli obejrzeć spotkanie w serwisie YouTube Ekstraliga Rugby.


Sponsorem strategicznym RC Orkan jest Miasto Sochaczew. 
Sponsorem generalnym jest PKN ORLEN oraz Gardenia Sport 
Sponsorzy główni: SochBud, Fast Service, Żywiec Zdrój, PatioColor, G-Shock, Zibi-Casio, Tamex-Obiekty Sportowe, PEC Sochaczew, ZWiK Sochaczew.
Sponsorzy: Carrefour, Drukarnia Chrzczany, Centrum Handlowe Dobrzyńscy, BVG, Cukiernia Lukrecja, Dudmaister
Głównym partnerem medialnym RC Orkan są Radio Sochaczew oraz tusochaczew.pl.
Partnerem medialny jest sochaczew.pl oraz Ziemia Sochaczewska.